Dva na kanapi

Známý advokát a jeho žena, zubní lékařka, se po sérii vzájemných neshod na truc rozejdou. Problém je v tom, že jeho kancelář i její ordinace se nacházejí v jejich společném domě, který žádný z obou manželů nechce přenechat tomu druhému. Nakonec se dvojice rozhodne obtížnou situaci řešit tak, že dům rozdělí na dvě stejné části tak, že pomyslnou hranici představuje přerušovaná čára uprostřed společného salonu. Přestože mezi oběma stále přetrvává láska, rozhodne se každý z obou manželů žít nový život, aby ještě více zatopil tomu druhém. On s mladou cover-girl, ona s mladým hercem. Podivné soužití začne nutně vytvářet neřešitelné situace, které se snaží, ne vždy nejšťastněji, ale vždy ve svůj prospěch, řešit všudypřítomný, mazaný sluha.

Autor: Marc Camoletti
Překlad: Jaromír Janeček
Režie: Tomáš Krejčí
Zvuk a scéna: Tomáš Krejčí, Antonín Pospíšil
Hrají: Miroslav Bláha, Tomáš Křižánek / Václav Kučera, Nikola Kapnisti, Lucie Lopatová, David Brázda

Recenze představení od Martiny Doležalové zde.

Premiéra: 2013
Vstupné: 120 Kč

O autorovi: Marc Camoletti (1923-2003) byl francouzský dramatik, který se nejvíce proslavil svou klasickou fraškou Létající snoubenky. Narodil se ve švýcarské Ženevě v rodině italského původu. Jeho divadelní kariéra začala v roce 1958, kdy byly v Paříži uvedeny tři jeho hry souběžně. Camoletti byl vyznamenán řadou cen a jeho hry a publikace byly přeloženy do 55 světových jazyků. Jeho nejpopulárnější hra Létající milenky se pak dostala v roce 1991 do Guinessovy knihy rekordů jako nejhranější francouzský titul na světě.

Hra Dva na kanapi se v Paříži dočkala dohromady 1800 repríz, byla přeložena do několika jazyků, vysílána francouzskou televizí Antenne 2 a byl podle ní natočen film v hlavních rolích s Jeanem Lefebvrem a Michelem Galabru.

 

DNK1 DNK2 DNK3 DNK4 DNK5 DNK6 DNK7 DNK8

Držitelem všech práv je výhradně DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agentura.